Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Bunlar Milli Servet Çürümesin Yazıktır”

02 Ocak 2019 - 3.938 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»“Bunlar Milli Servet Çürümesin Yazıktır”

Kozan yedi emin deposu sorumlusu olan Yaşar Esen trafikte çeşitli hatalar, evrak eksikliği gibi kusurlar nedeniyle cezai işlem gören araç sahiplerinin araçlarını yediemin deposundan almadıklarını ve milli servetin çürümeye terk edildiğini belirterek araç sahiplerine seslendi. Esen; “Bunlar milli servet yazıktır günahtır, çürümesin trafik cezasını ödeyen vatandaşlarımız lütfen gelsinler otopark ücretlerini de ödesinler ve araçlarını teslim alsınlar” dedi.

Yaklaşık 12 dönüm araziye sahip olan Yedi Emin Deposunda 400 araç ve 700’ün üzerinde motosiklet bulunduğunu belirten yedi emin deposu sorumlusu Esen bundan kısa bir süre önce sahipleri tarafından uzun süredir alınmayan onlarca motosikletinde mal müdürlüğüne devredildikten sonra depodan gönderildiğini belirtti.

Yedi Emin Deposu Sorumlusu Yaşar Esen; “12 dönüm alanımız var. Burada 300 kadar araç ve 400 kadar motor var. Bu araçlar trafik bize bildirince çekici ile buraya getiriyoruz. Burası yedi emin deposu sigortası, genel muayenesi, firen muayenesi olmayan, trafik cezası nedeniyle yakalaması olan araçlar burada tutuluyor. Çoğunlukla araçlar geliyor ancak motosiklet sahipleri hiç gelmiyor. 3,5- 4 bin Türk Lirasına motosiklet alıyorlar plaka yok, fatura yok, trafik cezası alan motosiklet sahipleri burada bağlanan motorlarını tekrar geri gelip teslim almıyorlar. Hani bu motosikletleri de faturası alınmadan trafiğe çıkarmasalar iyi olur tabi bu görev devletimize düşüyor. Bu milli servet yazıktır, vatandaşlarımızdan gelip motosikletlerini almalarını istiyoruz. Burada bir ile iki yıl arası cezalı araçlar beklemede kalıyor. Yedi emin deposunda motosikleti bulanan vatandaşlarımız gelsinler iki yüz lira versinler alsınlar motorlarını yazıktır milli serveti çürütmeyelim. Plakasını alsınlar çıksınlar trafiğe.” Dedi.

Esen; “Bu motosikletler burada kaldığı müddetçe belirli bir süreden sonra yavaş yavaş çürüyor. Zaten bir yıl kalan bir araç burada yağmurdu soğuktu sıcaktı derken çürümeye başlıyor. Otomobillerde fazla sıkıntı olmuyor. Genelde yılda 10-15 adet araç ihale ile satılıyor. Fakat motosiklet sahipleri gelip motorlarını almıyorlar. Hatta burada yedi yıldan bu yana bekleyen motosikletler bile var.” Diye kaydetti.

Yedi emin deposundaki güvenlik önlemlerine de değinen Esen; “Burada gece görüşlü kameralarımız mevcut olup güvenlik görevlimiz var aynı zamanda köpeklerimizde var. Buradaki tüm araçlarımız emniyetle tutulmaktadır” şeklinde konuştu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika