Dolar : Alış : 8.3850 / Satış : 8.4001
Euro : Alış : 9.9677 / Satış : 9.9857
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Belediyenin Esnafa Olan Borçlarının Ödenmesine Cumhur ittifakı’ndan Ret

06 Ocak 2020 - 1.717 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Belediyenin Esnafa Olan Borçlarının Ödenmesine Cumhur ittifakı’ndan Ret

Kozan Belediyesi Meclisi’nde belediyenin esnaflara olan borçlarının ödenmesi için getirilen “4 milyonluk borçlanma yetkisi” Cumhur İttifakı meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

Kozan Belediye Meclisi Ocak ayı 2. Oturumunda, belediyenin esnaflara olan borcunun ödenmesi için meclise gündem maddesi getirildi. Getirilen gündem maddesinde, belediyenin esnaflara olan borcunun ödenmesi için 4 milyonluk borçlanma yetkisi istenildi. İstenilen borçlanma yetkisinin amacının, esnaflara olan borç olduğu Kozan Belediyesi Meclis Başkanlığı’nı yapan Kozan Belediye Başkan Vekili Ruhi Gül tarafından meclis üyelerine aktarıldı. Ruhi Gül, esnaflara Kozan Belediyesi olarak, 12 milyon TL borcun olduğunu, borçlanma ile birlikte 4 milyon TL paranın eşit bir şekilde belediyeden alacağı olan esnaflara meclisin öngörüsü ile verileceğini ifade etti.  Gül, yapılan borcun ise İller Bankası’nın keseceği paradan ödeneceğini, belediyeye herhangi bir yük olmayacağını kaydetti.

Cumhur İttifakı meclis üyeleri, yapılacak borçlanmanın belediyenin içinde bulunduğu ekonomik sorunları daha da artıracağını, bu borcun belediyenin kendi kaynaklarından elde ettiği paralar ile ödenmesini talep etti. Uzun süre meclis üyeleri tarafından tartışılan 4 milyonluk borçlanma yetkisi, Cumhur İttifakı meclis üyeleri tarafından ret edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika