Dolar : Alış : 8.5446 / Satış : 8.5600
Euro : Alış : 10.0929 / Satış : 10.1111
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Zeydan Karalar’ı 30 Bin Adanalı Karşıladı

21 Aralık 2018 - 6.643 kez okunmuş
Ana Sayfa » SİYASET»Başkan Zeydan Karalar’ı 30 Bin Adanalı Karşıladı

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Zeydan Karalar olarak açıkladı. Açıklamanın ardından Ankara’dan Adana’ya dönen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı 30 bin Adanalı büyük coşku ile karşıladı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde gerçekleşen karşılama töreni adeta mitinge dönüştü.

Adanalının bağrına bastığı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olduğunu ama aslen bütün Adana’nın adayı olduğunu söyledi. Başkan Karalar, ”Tarihte böyle bir aday karşılaması olmadı. Bu Adana’nın hassasiyeti, önemli bir özelliği… İyi Parti İl Başkanımız ‘ortak adayımız’ dedi. Sayın Meral Akşener’e de il başkanına da teşekkür ediyorum. Görüyorum ki burada ben bütün Adana’nın adayıyım. Ben 2 gün Adana’dan ayrılsam sizleri çok özlerim. Burada Adana’nın dört bir köşesinden insan var. Adana’nın yemeğini yiyen suyunu içen artık bir Adanalıdır. Adanalı çalışkan adama, hizmet eden adama kendi gibi olan adaya oy verir. Adanalı siyasi partiye değil adayın yüreğine bakar, harbiliğine bakar bundan sonra partici değil harbici başkan olacağız. Hizmette particilik yapmadık. Bu anlayışı bütün Adana’ya yayacağız” ifadelerine yer verdi.

Adana’nın en büyük özelliğinin insanlar arasında ayrım yapmaması olduğunu söyleyen Başkan Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediyesi’nde de ayrısız gayrısız hizmet üreteceklerini belirtti. Başkan Karalar, “Ayrımsız, kavgasız belediyeciliği tüm ilçelere götüreceğiz. 2 belediyemiz var onlar öyle yapıyor.  Biz bizim olmayan belediyelere de hizmet götüreceğiz. Adana’da sağ-sol yoktur,  Türk-Kürt alevi-suni yoktur, Adana’da Adanalı ruhu vardır, Adana partisi vardır. Bizim işimiz siyaset değil hizmet olacak” dedi.

Çok önemli projeler ile ilgili müjdeler veren Başkan Zeydan Karalar, 3’ü teknik 2’si idari 5 projeyi 5 ayda hayata geçireceklerini söyledi. Başkan Karalar, “Çok yakında İstanbul’a gideceğim. 3-4 gün çok önemli mimarlarla profesörlerle çalışacağım. Adana’nın fotoğrafını çekip çok önemli projeler yapacağız. İlk 5 ay için çok önemli 5 proje önereceğim. 3’ü teknik 2’si idari olacak. İdari olanlardan birincisi 5 ayda işçinin maaşını zamanında öder hale getireceğiz. İşçi çalışır, hizmet eder alın teri kurumadan parasını alır. 2. si bütçeyi dengeye koymak olacak. Seyhan nehrini dünya turizm merkezi yapacağız. Muhtarlar çok destek verdi. Burada en çok muhtarlar rahat edecek. Biz muhtarlarla çalışacağız. Demokratik kitle örgütlerine özel bir bina yapacağız”

Suyu kademeli olarak yüzde 30 ucuzlatacaklarını belirten Başkan Zeydan Karalar şöyle konuştu: “Eğer şartlar böle kalır ise hayat pahalılığı artmaz ise su fiyatlarını kademeli olarak yüzde 30 daha aşağı çekeceğim. Büyükşehir Belediye bütçesini görmeden atmak olmaz. Ben mühendisim hesabı kitabı yaparım. Ama şunu da bilirsiniz dediğimi yaparım. Halk Kartı Adana’ya yayacağız. Aç yatağına giren bir insan kalmasın diye halk kartı bütün Adana’ya yayacağız”

Anketlerde birici çıktıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, sandıklara sahip çıkacaklarını ve ölülerin oy kullanmasına engel olacaklarını söyledi. Başkan Karalar, “Bütün anketlerde birinci çıkıyoruz. Biliyorsunuz ne yazık ki her seçimde bir filmler oluyor. Oylarımıza sahip çıkamıyoruz. Özellikle dağ köylerimizdeki seçmenlerimize sesleniyorum oylarımıza sahip çıkalım. Ben bütün köyleri ziyaret edeceğim. Oy kullanmak önemli bir vatandaşlık görevidir ama biz de sizin oylarınıza sahip çıkacağız, o da bizim boynumuzun borcudur. Ölülerin oy kullanmasına engel olacağız”

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika