Dolar : Alış : 8.3850 / Satış : 8.4001
Euro : Alış : 9.9677 / Satış : 9.9857
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Sedefoğlu; “Kongre Sürecimiz Başlamıştır, Çalışmalarımız Devam Ediyor”

18 Kasım 2019 - 4.470 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Başkan Sedefoğlu; “Kongre Sürecimiz Başlamıştır, Çalışmalarımız Devam Ediyor”

Yaklaşak CHP Kozan İlçe Başkanlığı olağan kongre süreci öncesi gazetemize bir takım değerlendirmede bulunan CHP Kozan İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu CHP Kozan İlçe Teşkilatı olarak demokrasiye inancımız sonsuzdur, teşkilatımızdan ve delegelerimizden almış olduğumuz güçle partimizi kaldığı yerden dim  dik ayakta tutmaya ve mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Kongre süreci hakkında değerlendirmede bulunan Sedefoğlu; “Şuanda bir aday adayımız var benden başka. Şuana kadar genel merkezin belirlediği delege, genel başkanlık ve kongre süreci 30 Eylül itibarı ile başladı. 30 Eylül tarihinde başlayan süreç yaklaşık 27 Ocak’ta ilçe bazında tamamlanacak. Yani ilçe kongreleri 14 Aralık 2019 tarihinde başlayıp 27 Ocak 2020 tarihinde tamamlanmış olacak. Öncelikle delegelerimiz ilçe kongresinde başkanı seçecekler, bizlerde delegeleri tespit edeceğiz ondan sonra 14 Aralık 2019 tarihi ile 27 Ocak 2020 tarihleri arasında gün alacağız ve ilçe başkanlığımızın kongresi de o gün tamamlanacak. Yani bu tarihi belirlemek ilçe teşkilatımızın elinde müsait bir gün belirleyeceğiz ve ilçe seçim kurulu ile irtibat halinde olarak olağan kongre günümüzü hep beraber belirleyeceğiz.”dedi.

“4 Yıldır Örgütümün ve Partimin İçerisinde Aktif Görev Aldım”

Yaklaşık 1 yıldır CHP Kozan İlçe Başkanlığı görevinde bulunan ve bu süreçte gerçekleştirmiş oldukları çalışmalar hakkında bilgi veren İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu; “Yaklaşık bir yıl oldu ben ilçe başkanlığına geleli. Örgüt içerisinden seçilerek ve Ankara’dan atanarak geldim bu göreve. Bir yıldır ilçe başkanıyım ancak 4 yıldır örgütün ve partimin içerisindeyim. Bu süreçte bir yerel seçim atlattık. Son atlattığım seçimi baza alırsak Kozan’da ittifakla seçime girdik. Ama maalesef ilçe bazında Kozan’da umduğumuz sonucu alamadık. Ama büyükşehir belediyesi seçimlerinde hedeflediğimiz oy oranını da yakaladık ve seçimi de kazandık. Geçen dönem büyükşehir belediyesi seçimlerinde büyükşehir bazında ilçemizde oyumuz yaklaşık yüzde 7civarındaydı yani beş bin civarında oy almıştık ama en son yerel seçimde ilçemizde büyükşehir bazında yaklaşık yüzde 35 oranında oy aldık. 27 bin civarında oy oranımız oldu. Tabi bunda ittifakın da faydası var ama çoğunluk olarak ana temel Cumhuriyet Halk Partisi’ydi bu oy oranında ki önemli etken” diye kaydetti.

“CHP Olarak Tüm Etkinliklerde Görev Aldık”

CHP Kozan İlçe Teşkilatı olarak tüm önemli günlerde ve sosyal etkinliklerde yapmış oldukları çalışmalar hakkında da bilgi veren İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu; “İlçemizde özel ve tüzel günlerin tamamında partimizi temsil ettiğimize inanıyorum. 10 Kasım’da gençlerimiz sabaha kadar Atamızın önünde saygı duruşunda bulundular. Dünya Kadınlar gününde kadınlarımız gerekli etkinliklerini yaptılar. Şehitlerimizin gününde üzerimize düşeni yaptık. Yani CHP Kozan İlçe teşkilatı olarak tüm önemli günlerde üzerimize düşen ne varsa yaptığımıza inanıyorum.” Dedi.

“Beş Yılda Yapılamayanı Beş Ayda Kozan’a Yaptık”

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak geçmişteki beş yıllık süreçte Kozan’a gelmeyen hizmetin beş ayda getirdiklerini kaydeden CHP Kozan İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu; “Büyükşehir olarak Kozan’da geçtiğimiz beş yılı baza alacak olursan beş yıl içinde Kozan’a yapılmayanları biz beş ay içinde yaptık. Batı grup yolu dediğimiz köy yollarının tamamı yapıldı. Kozan’ın kanayan yarası haline gelen Sırkıntı yolu yapıldı. Bu yeni açılan Orman İşletmesinin arkasındaki Aladağ Mansurlu yoluna bağlanan çapraz yolumuz asfaltlandı. Diğer köy yollarımızın tamamında hala devam eden yama çalışmalarımız devam ediyor. Göller yolu zaten ilk geldiğimiz anda yama ve kalan asfalt kısımları devam ettirdik. Acaryayla halkı yıllardır tozdan kurtulamıyordu ama biz kurtardık. Yani beş yılda yapılmayanı biz beş ayda yaptık.” Şeklinde konuştu.

“Portakal Çiçeği Festivalinin Bir Ayağı Kozan’da Olacak”

Yine her yıl Adana merkezde gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Festivali’nin önümüzdeki Nisan ayından itibaren bir ayağının da Kozan’da gerçekleştirileceğini belirten Sedefoğlu; “Büyükşehir Belediyemizin Kozan için düşündüğü bir çok proje var ama bunlar önümüzdeki yıldan itibaren hayata geçecek. Şuanda tarımsal kalkınma ile alakalı kooperatif kuruluyor ve çalışmaları başladı. Kozan Ticaret Odası, Kozan Kaymakamlığı ve Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Teşkilatımız olmak üzere şuan fizibite çalışmaları yapılıyor. Kuruluş aşamasına gelecek tarımsal kalkınma ilçemizde. Yine ilçemize bir kreş açacağız. 65 yaş ve üstü bakımevi açılacak. En önemli sorumuz olan Kayhan’daki arıtmadaki koku ile alakalı olarak Avrupa Birliği ile orada bir yatırım projemiz var. Tabi bu proje Avrupa Birliği kaynaklı. Yer zemin etüt fizibilite çalışmaları devam ediyor inşallah önümüzdeki yıllar içerisinde Kozan’ı o kokudan kurtaracağız. Yine daha önceden Kayhan ile Memü Köyü yolu arasında bulunan mezarlık yerinin şuanda çevre düzenlemesi yapılıyor. Etrafının surlanması yapılıyor. Yine her yıl Adana’da düzenlenen portakal çiçeği festivalinin artık bir ayağını da büyükşehir belediyemizin destekleriyle Kozan’da yapacağız. Bu festival ile hem ilçe halkımız hem de bölgemiz esnafı da önemli ölçüde faydalanacaklar hem de ilçemizin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağız” dedi.

Başkan Sedefoğlu konuşmalarının sonunda son olarak buradan önümüzdeki süreçte seçilecek olan tüm delegelerimize hayırlı olması temennisinde bulunuyorum. İlçe Başkanlığı olağan kongremizin de barış ve demokrasi ortamında geçeceğine inanıyorum. Zaten bizler CHP Kozan İlçe Teşkilatı olarak delegelerimizin görüşlerinden almış olduğumuz güçlerle buradayız ve günü geldiğinde delegelerimiz sandıkta kararını verecektir. Kozan’ımız için olağan kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika