Dolar : Alış : 8.5446 / Satış : 8.5600
Euro : Alış : 10.0929 / Satış : 10.1111
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BARINAK OLAYININ ALTINDAN KOMPLO ÇIKTI

24 Mart 2020 - 2.587 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»BARINAK OLAYININ ALTINDAN KOMPLO ÇIKTI

Kozan Hayvan Barınağı’nda iki şahıs tarafından çekilen ve sosyal medyada yapılan paylaşımlarda köpeklerin açlıktan birbirlerini yiyor şeklindeki paylaşımların önceden planlanarak ortamın oluşmasına müsaade edilmesi sonrasında sosyal medya üzerinden servis edildiği ortaya çıktı.

Barınakta yaşanan olay sonrası Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan’ın talimatı ile olayla ilgili iç soruşturma başlatıldı. Yapılan soruşturma neticesinde barınak görevlisi bir personelin eski sorumlu tarafından yönlendirildiği ve kullanıldığı netlik kazandı.

ÖZCAN, “NEVRA ÜNLÜ TARAFINDAN KULLANILDIM”

Önceki sorumlu Nevra Ünlü’nün yönlendirmesiyle barınaktaki görüntülerin çekildikten sonra köpekleri kaldırdığını ifade eden  barınak personellerinden Aytaç  Özcan, “Barınakta mamalarımız fazlasıyla vardı. Hayvanların açlıktan öldüğü şeklindeki paylaşımlar ise asılsızdır. Görüntüleri telefonla sürekli irtibat halinde olduğum, daha önce Hayvan Barınağında görevli iken işine son verilen Nevra Ünlü beni  kullanarak temin edip sosyal medya hesapları üzerinden aslı olmayan bu paylaşımları yaptı. ” Dedi.

Nevra Ünlü ile günde yedi sekiz defa telefonla görüştüklerini ve barınakta olan biten her şeyi kendisine aktarmasını istediğini belirten Özcan; “Bu olay sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşım gibi değildir. Bu tamamen şahsımın ihmalidir. Ben böyle bir olay yaşandığını normalde birim amirlerine haber vermem gerekirken tutup ta beni kandıran Nevra Ünlü’ye haber verdim.Nevra’da bir bayan iki kişi göndererek fotoğraf ve görüntü çekti.Yaklaşık 15-20 gün önce çekilen bu görüntü neticesinde  böyle bir durum ortaya çıktı. Tüm Kozan halkından özür diliyorum” diye konuştu.”

Kozan Belediye Başkan  Vekili Kenan Avan, “Bu görüntüleri  sosyal medya hesapları üzerinden paylaşanların kendi kurdukları komplolar ile; kamuoyunda gerek Kozan’ı, gerek ise Kozan Belediyesini karalamak amacıyla böyle bir girişimde bulunduklarını belirterek olayın tamamen bir sansasyondan ibaret olduğunu söyledi. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika