Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ayyıldız; “Vergilerimizi Zamanında Yatıralım”

18 Şubat 2020 - 1.121 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Ayyıldız; “Vergilerimizi Zamanında Yatıralım”

Kozan Belediyesi Gelir Müdürü Çağdaş Ayyıldız, 2020 yılı emlak vergilerinin 1. taksitinin Mayıs ayı sonuna kadar 2. taksitinin ise Kasım ayı sonuna kadar yatırılması gerektiğini belirtti.

Kozan Belediye Başkanlığı Gelir Müdürü Çağdaş Ayyıldız yaptığı açıklamada, devletin yerine getirdiği birçok hizmetin ifası ve eserlerin vücuda getirilebilmesi için vergi gelirlerinin son derece önem arz ettiğini, bir ülkenin imarında, kalkınmasında, refah düzeyi artışında ve toplumsal ihtiyaçlarının karşılanmasında hayat veren kaynağın vergiler olduğunu ifade etti. Vergilerin devletin en önemli kaynaklarından biri olduğunu vergi gelirlerinin yetersizliği nedeniyle, kamu hizmetlerinin etkin ve yeterli düzeyde yerine getirilemeyeceğini vurguladı.  Ayyıldız; “Vergilerin anayasada yerini bulmuş bir vatandaşlık ödevidir. Yeterli düzeyde ve kalitede güvenlik, adalet, savunma, parasız eğitim, sağlık, hava alanından köprüye, otoyoldan denizaltından tüp geçit projesine, barajından yoluna, suyundan elektriğine kadar bir çok ihtiyaçlarımızı karşılayan kamu hizmetlerini üretebilmek için devletin harcama yapma ve bu harcamaları finanse edecek yeterlikte gelire ihtiyaç vardır. Belediyecilik noktasında ise; yoldan kaldırıma, park ve bahçe düzenlemesinden, temizlik, cenaze hizmetleri ve fakir ve fukaranın yemek ihtiyacının karşılandığı aşevi  hizmetleri gibi sayamadığımız bir çok hizmet ve eser vergilerle finanse edilmektedir.”  dedi.

Ayrıca 2020 yılı emlak vergilerinin tahakkuklarının yapıldığını ve tahsil etmeye başladıklarını ifade eden Gelir Müdürü Çağdaş Ayyıldız, 2020 yılı emlak vergilerinin 1. TAKSİTİNİN Mayıs ayı sonuna kadar 2. Taksitinin ise Kasım ayı sonuna kadar yatırılması gerektiği hatırlattı. Vatandaşların mağdur olmaması için belirtilen süre içerisinde ödemelerin yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika