Dolar : Alış : 8.5604 / Satış : 8.5758
Euro : Alış : 10.0896 / Satış : 10.1077
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Anavarza Bal’a Uluslararası Kristal Lezzet Ödülü

22 Kasım 2019 - 1.213 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Anavarza Bal’a Uluslararası Kristal Lezzet Ödülü

Anavarza Bal’ın çiçek balı, Uluslararası Tat Enstitüsü (International Taste Institute) tarafından yapılan 2019 yılı değerlendirmesinde 3 yıl üst üste en üst seviye puanı 3 yıldız elde ederek Kristal LezzetÖdülü’nü (Crystal Taste Award) almaya hak kazandı.

Brüksel Merkezli Uluslararası Tat Enstitüsü (International Taste Institute)2005 yılından buyana her sene düzenlediği lezzet değerlendirmesinin 2019 yılı sonuçlarını açıkladı. Michelin yıldızlı şeflerin de jüride yer aldığı 200 uzman tarafından yapılan kör tadım testleriyle bu sene 15 binden fazla lezzet değerlendirildi ve 1885 ürün sertifika almaya hak kazandı. Türkiye’yi dünya lezzetleri arasında temsil eden Anavarza Bal ise çiçek balıyla bu sene üst üste 3.kez en üst lezzet puanı olan 3 yıldız kazanarak Kristal LezzetÖdülü’ne (Crystal Taste Award) layık görüldü.

Dünyanın en lezzetli ürünlerini duyusal analiz yöntemiyle belirleyen Uluslararası Tat Enstitüsü, Üstün Lezzet Ödülü’nü verirken ürünleri üç farklı yıldız ile ödüllendiriyor. En üst seviye lezzet ifade eden 3 yıldızı üst üste 3 sene kazanan ürünlere ise Kristal Kristal Tat Ödülü veriliyor. Bu sene dünya da yalnızca 79 ürüne verilen bu büyük ödülü ise Türkiye’den ilk defa kazanan marka Anavarza Bal oldu.

Türkiye’nin en çok bal hasadının yapıldığı Kozan’dan doğan lezzetlerinin tüm dünya tarafından onaylandığını ve bundan büyük mutluluk duyduğunu belirten Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezen şunları aktardı: “Anavarza Bal, Türkiye’nin zengin çiçek florasına sahip ballarından biri olarak, Anavarza Tat Kurulu sayesinde farklılaşarak uluslar arası bir marka olmayı başardı.”

Anavarza Bal’ınkendibünyesinde bulunan duyusal analiz konusunda uzman kişilerden kurulan AnavarzaTat Kurulu hakkında detaylara yer veren Can Sezen“Arıcılarımızdan baltoplarken ballarımız Tat Kurulu tarafından duyusal analize tabii tutuluyor. Bu kurul üstün lezzeti yakalamak için birbirindengüzelkokuluçiçeklerdeneldeedilenballarıharmanlayaraküstünAnavarzalezzetiniortayaçıkarıyor. Bu ödül için tüm çalışma arkadaşlarıma özellikle de Tat Kurulu’muzu tebrik ediyorum” dedi. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika