Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AK Partili Meclis üyelerinin darp edilmesi ile ilgili Belediye’den açıklama

19 Mayıs 2018 - 1.630 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»AK Partili Meclis üyelerinin darp edilmesi ile ilgili Belediye’den açıklama

AK Partili Meclis üyelerinin darp edilmesi ile ilgili Belediye yazılı açıklama gönderdi.

Kozan Belediyesi Basın büro tarafından servis edilen açıklama şu şekilde:

KAMUOYUNU DUYURU

Belediye meclisimiz 18.05.2018 Cuma günü saat 14.30’da meclis salonumuzda olağanüstü iki gündem maddesi nedeniyle toplanmıştır.

Gerçekleşen meclis toplantımızda iki gündem maddesi görüşülmüş olup birinci madde onaylanırken ikinci madde ilgili komisyona havale edilmiştir. İlgili maddeler aşağıdadır;

Gündemin birinci maddesi:

1-)AKSA Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’nin 28.04.2018 tarih ve AÇDG.2-18/21164 sayılı yazısıyla; 4646 Sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca Enerji Piyasası düzenleme kurulunun 16/11/2017 tarih ve 7441-3 sayılı Kurul Kararı ile Kozan Şehri dahil olduğundan 4646 sayılı Doğalgaz Piyasası Kanununun 4. Maddesi 1. Fıkrası (g) bendi ve Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri yönetmeliği 21. Maddesi uyarınca lisans bölgesinde bulunmamızdan dolayı 4646 sayılı Doğalgaz piyasası kanununa göre dağıtım şirketi yetki aldığı şehirde bulunan belediyeye veya belediye şirketinin sermayekatılımında bulunmadan %10 oranında dağıtım şirketine ortak olmaya davet etmiş olduğundan, Hem Aksa Doğalgaz A.Ş. ve Bakanlıklarla İş ve İşlemler ile ilgili her türlü işlemi yapmayaortaklık talebinde bulunmaya Kozan Belediye Başkanı Musa ÖZTÜRK’e yetki verilmesi hususunun görüşülüp karara bağlanması,

Gündemin ikinci maddesi:

2-) Asfalt (Sıcak ve Sathi Kaplama) Mıcır ve Kilit Taşı yol yapım işi için İller Bankası A.Ş’den 30.000,000,- (Otuz milyon) TL kredi kullanılması amacıyla 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 68. Maddesinde yer alan koşulların yerine getirilmesi kaydıyla krediye konu işle ilgili her türlü işlemi yapmaya Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’e yetki verilmesi hususunun görüşülüp karara bağlandı.

Belediye Başkanımız Musa Öztürk’e karşı algı operasyonu başlatmıştır

Meclisimizde görüşülen birinci madde olan Kozan’a doğalgaz getirilmesi ile ilgili Kozan belediye başkanımıza verilmesi gereken yetki gerçekleşen oylama sonucunda oy birliği ile kabul edilmiştir. İkinci madde ise detaylı araştırılması için Bütçe ve Plan komisyonuna havale edilmiştir. Meclis toplantımız karşılıklı nezaket çerçevesinde sona ermesinin ardından Ak Partili meclis üyemiz Hakan Ağca ile bazı belediye personellerimiz arasında sözlü tartışma çıktığını üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız. Yaşanan hadiselerin ardından elde ettiğimiz bilgi, belge ve kaynaklara göre meclis üyemiz toplantı çıkışında koridorda ve merdivenlerde bulunan ve tamamı belediye çalışanı olan personellerimize sözlü hakaret ettiği bunun üzerine kısa süreli bir arbede yaşandığı gözlemlenmiştir. Bu sırada meclis üyemizin yaşanan arbede de merdivenden düştüğü de tespit edilmiştir. Söz konusu olayların çıkmasına neden olan asıl kişi meclis üyemiz Hakan Ağca’dır. Kamuoyunu bilinçli olarak farklı noktalara çekmeye ve yaşanan hadiseyi kendilerine siyasi rant elde etmeye çalıştıkları da açık aleni ortadadır. Hadisenin yaşanması üzerine ilçemizde ve bölgemizde bulunan bazı basın ve yayın organları karşı görüş almaksızın bilinçli bir şekilde gerek Belediyemize gerek ise  Belediye Başkanımız Sayın Musa Öztürk’e karşı algı operasyonu başlatmıştır. Öte yandan Kozan Belediye Başkanımız Sayın Musa Öztürk’ün Milliyetçi Hareket Partililiğini tartışmak veya tartışmaya açmak ikinci ve üçüncü şahısların ne haddine düşer nede maksadına ulaşır. Olayların bilinçli ve planlı olarak bir yerlere getirilmek istendiği açık aleni ortadadır. Sonuç olarak yaşanan hadiselere üzüntü içerisinde karşılamaktayız. Gelişen konular ile alakalı olarak Kozan Belediye Başkanımız Sayın Musa Öztürk gerekli açıklamaları bilahare kamuoyuna yapacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika