Dolar : Alış : 8.5446 / Satış : 8.5600
Euro : Alış : 10.0929 / Satış : 10.1111
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AK Parti Kozan İlçe Kongresi Yapıldı

19 Şubat 2018 - 1.505 kez okunmuş
Ana Sayfa » SİYASET»AK Parti Kozan İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Kozan İlçe 6.olağan kongresi  Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Ömer Çelik’in de katılımı ile gerçekleşti.

Önceki dönem Kozan İlçe Başkanı Veli Gelebek yeniden aday olmaz iken tek liste üzerinden gidilen seçimde Abdulkadir Kozan AK Parti Kozan ilçe başkanı oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongre Divan kurulunun oluşturulmasının ardından konuşmalar ile devam etti.AK Parti Kozan İlçe Başkanı Veli Gelebek,İl başkanı Fikret Yeni,AK Parti Adana Milletvekilleri ile il Koordinatörü Fuat Göztaş’ın selamlama konuşmaları ile devam etti.

Bakan Çelik; “Kozan bizim gözbebeğimiz”

Kozan’a her gelmelerinde birlik ve beraberliği gördüğünü kaydeden AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik; “Kozan her zamanki gibi muhteşem. Dışarıdaki kalabalığa baktığımız zaman salon küçük gelmiş. Kozan’a her geldiğimizde birlik ve beraberliğin nasıl olacağına dair dersimizi aldık. Kozan2da kardeşliğin, Türkiye’yi her şeyden aziz tutmanın, memleketimizi her şeyden önce düşünmenin nasıl yapılacağını gördük. Esasında Kozan’dan verdiğimiz mesaj her zaman nasıl bir Türkiye istediğimizle ilgili mesajdır.” dedi.

“2019 seçimleri bizim için önemli bir sınav olacak”

Bakan Çelik; “Esasında 2019 sınavı bizim için önemlidir. Çünkü artık yüzde ellinin üzerinde oy almadan kimse Türkiye’yi yönetme hakkı elde edemeyecek. Bu yeni sistemle birlikte hükümetin ve devletin yönetenlerin asıl sahibinin vatandaş olduğu açık ve net bir şekilde belirlenmiş oldu. Geçmişte yüzde on yüzde on yüzde on alıp üç ayrı parti koalisyon kurup ondan sonra bir kısmı milletin değerleriyle kavga eden, bir kısmı milleti sağ tarafa bir kısmı sol tarafa çeken, milleti ideallerinden hedeflerinden uzaklaştıran hükümetlere artık son veriyoruz.  Kozan’da bugün yaptığımız kongrenin bir anlamı da artık Kozan’da resmen 2019’a yürüyüşümüzü başlatmış oluyoruz hayırlı uğurlu olsun.” diye kaydetti.

“Ekonomik krizler ve enflasyonlu günler geride kaldı”

Bakan Ömer Çelik; “Bakın tarihimizde iki kere devletimize yabancılar hasta adam nitelendirmesinde bulundular. Bir tanesi Osmanlı’nın yıkılış dönemlerinde devletimiz zayıflamıştı ve Türkiye’ye hasta adam deniliyordu. Oradan İstiklal mücadelesi vererek kurtuluş savaşını gerçekleştirerek genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak hasta adam olmaktan genç nesilde bir Cumhuriyete geçişi gerçekleştirdik. İkincisi AK Parti iktidara gelmeden bir iki sene önceki yabancı basında çıkan yorumlara bakın ne deniyordu. Türkiye artık hasta adam deniliyordu. Faizlerle boğuşan, siyasi olarak kırılgan ve dayanıksız, istikrarı olmayan,ekonomik olarak zayıf bir Türkiye söz konusuydu. O zamanki yönetimler yüzünden enflasyon ve diğer yanlış politikalar yüzünden vatandaş olduğu yerde fakirleşiyordu. Ders kitaplarını basamayan, çocuklarına ders kitaplarını veremeyen bir Türkiye söz konusuydu” şeklinde ifade etti.

“Türkiye güçlü bir devlet”

Bakan Ömer Çelik; “Aynı anda Afrin’deki Zeytin Dalı operasyonunu yapıp, Doğu Akdeniz’deki haklarını koruyup hem de Türkiye’de ekonomik olarak bu kadar büyümeyi gerçekleştirecek başka bir ülke yok. Sınırlarımızın ötesinde bir terör koridoru kurulmaya çalışılıyor. Sınırlarımızın ötesinde teröristler Türkiye’ye komşu yapılmak isteniyor. Bir takım terör gruplarını orada küçük devletçiler yapmak istiyorlar. Buna cevabımız ne oldu. Zeytin Dalı operasyonu ile dedik ki hiç bir terör devletinin kurulmasına ve devletimize komşu yapılmasına izin vermeyeceğiz müsaade etmeyeceğiz dedik.

Çelik’in konuşmasının ardından seçimlere geçildi.Tek liste ile gidilen seçimlerde Abdulkadir Kozan AK Parti Kozan ilçe başkanı seçildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika