Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AK Parti İlçe Teşkilatı’ndan Doğalğaz İle İlgili Basın Açıklaması

09 Kasım 2019 - 2.756 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»AK Parti İlçe Teşkilatı’ndan Doğalğaz İle İlgili Basın Açıklaması

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili ve parti ilçe yönetimi Kozan’da devam eden doğalgaz çalışmaları hakkında bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamada bulundu.

Yapılan basın açıklamasında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili “2002 yılı öncesinde Türkiye’de  6 ilde doğalgaz varken şimdi ise Türkiye 81 ilde doğalgaza kavuşmuştur.  AK Parti hükümeti döneminde projelendirilerek hayata geçen doğalgaz diğer yakıtlara göre daha ekonomik.  Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün, Kozan Ticaret Odası’nın ve Ak Parti Teşkilatı’nın doğalgazın gelmesinde büyük gayretleri oldu. Ceyhan’dan geçen Botaş boru hattı İmamoğlu’ndan Kozan ‘a getirildi. Kozan’a doğalgaz gelmesi projesi tamamen Enerji Bakanlığı’nın bünyesinde olan  Botaş’ın bir projesidir ve AK Parti’nin Kozan’a getirdiği bir hizmettir. Doğalgazı bizlerle buluşturan milletvekillerimize bakanlarımıza ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kamuoyu adına teşekkür ediyorum. Doğalgazın şehir içine dağıtımını Aksagaz yapacak. Kozan’da bazı bölgelerin doğalgaz alt yapısı hazırlanmış durumda. Aksagaz bölge müdürünün bize verdiği bilgiye göre, bu ayın sonunda Kozan doğalgaza kavuşacak” dedi.

 Varsaklar Mahallesi’nde bulunan Aksagaz Dağıtım Merkezi’nde konuşan Çevre Mühendisi Organize Sanayi Bölgesi Müdürü ve Belediye Meclis Üyesi Fatih Aydın, doğalgazın olmayışını kanayan yara olarak değerlendirdi. Aydın “Ticaret Odası, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, AK Parti İlçe Teşkilatı doğalgaz konusunu sürekli gündemde bulundurdu. Bölge milletvekilimiz Tamer Dağlı’’nın da büyük çabaları ile sonuca ulaştık. Organize sanayi bölgemiz açısından doğalgaz büyük önem taşıyor. Yatırımcılarımıza, “Doğalgaz var mı?” sorusuna cevap verebilmek adına ciddi bir yatırım söz konusu. Ana hattı Botaş Kozan’a kadar getirdi. Kozan’daki dağıtım ise Aksagaz tarafından gerçekleştirilecek. Aksagaz Kozan Şubesi abonelik işlemlerine müftülük civarında başladı. Şimdiye kadar 400 abone işlemleri gerçekleştirildi. 2019 yılı sonuna kadar 10 bin abone ye ulaşması bekleniliyor. Doğalgaza kavuşmak isteyen vatandaşların Aksagaz Şubesi’ne giderek abonelik işlemlerini bir an önce gerçekleştirmesi gerekiyor. Abonelik verilenler bu yıl içerisinde hemen doğalgaz kullanmaya başlayacaklar. Önümüzdeki yıl genişleyecek doğalgaz halkımızın bütçesine ekonomik olarak büyük faydası dokunacaktır. En önemlisi de çevreye zarar vermemesidir.  Doğalgaz konusunda emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a,  bölge milletvekillerimize, AK Parti hükümetine ve emeği geçen  herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika