Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Afad Deprem Simülasyon Tırı Kozan’da

18 Aralık 2018 - 6.189 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Afad Deprem Simülasyon Tırı Kozan’da

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) Deprem Simülasyon Tırı, Adana ve Kozan’da eğitimlerine başladı.

Adana AFAD İl Müdürlüğü ekipleri, Kozan’da Şehit Hüseyin Soydan Caddesi üzerinde kurulan deprem simülasyon tırında vatandaşları ve öğrencileri deprem ve doğal afetler konusunda bilgilendirdi.

Türkiye’de meydana gelen büyük depremlerin şiddetinde sarsıntıların canlandırıldığı simülasyon tırında, deprem konusunda hem teorik hem de pratik eğitimler verildi.

Tırda, afet bilicinin geliştirilmesi için öğrencilere de deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında doğru davranış şekillerinin neler olduğunu anlatıldı.

Burada  açıklamalarda bulunan Adana Afad Şube müdürü Cihan Yüzer; ““Öğrencilerimiz deprem anında doğru davranış şekillerini öğretmen amacıyla deprem esnasında nasıl davranacaklarını tam anlamıyla kavrayabilmek amacıyla burada tırımızda simülasyon yapıyorlar. Bugün Kozan ilçesindeyiz yarın da Karaisalı ilçesinde olacağız. Malum depreme nerde ne zaman nasıl yakalanacağımızı bilmediğimiz ve sonuçları afete yol açan bir doğa olayı. Dolayısıyla çocukların bu doğa olayları karşısında nasıl doğru davranmaları gerektiğini, evlerinde, okullarında nasıl önlem almaları gerektiğini burada görerek ve yaşayarak anlatmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz bilmediğimiz bir şeyden korkarız. Deprem çocuklarda bir korku sebebi değil, bilinçli bir doğru davranış şeklini öğrenerek doğru hareket etmeye sebep olacak bir şey olsun istiyoruz. Dolayısıyla öncesinde evimizde, okulumuzda almamız gereken tedbirler, deprem anında nasıl durmamız gerektiği ve sonrasında tahliye esnasında nelere dikkat etmek gerektiğini çocuklarımıza bire bir öğretmeye çalışıyoruz.” Dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika