Dolar : Alış : 8.7497 / Satış : 8.7655
Euro : Alış : 10.4032 / Satış : 10.4220
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ADD Kozan’dan suç duyurusu

12 Mayıs 2017 - 1.102 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»ADD Kozan’dan suç duyurusu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kozan Şube Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yayınlanan programda Atatürk’e hakaret ettiği iddiası ile yazar ve tarihçi Mustafa Armagan ve Süleyman Yeşilyurt Yandaş hakkında ADD Kozan Şube Başkanı Av. Zihni Çubukçu ve yönetimi tarafından Kozan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

ADD Kozan Şube Başkanı Çubukçu ve yönetimi hazırlamış oldukları şikayet dilekçesini Kozan Adliyesine gelerek Cumhuriyet Savcısına sundular.

Adliye çıkışı basın mensuplarına açıklamada bulunan ADD Kozan Şube Başkanı Av. Zihni Çubukçu; “Son yıllarda Atatürk’e, kurduğu Cumhuriyet’e ve Türk Milleti’ne saldırmak moda oldu. Dolaylı yada doğrudan saldıran siyasetçiler, yeni mandacı yazarlar tarihi gerçekleri çarpıtan sözde tarihçiler türedi.

Bunlardan yazar ve sözde tarihçi Mustafa Armağan ve Süleyman Yeşilyurt yandaş televizyon kanalın TV Net’de yayınlanan derin tarih adlı programda Atatürkv e manevi kızı Afet İnan hakkında çok çirkin ve iftira dolu beyanlarda bulunmuştur. Atatürk’ün ailesi, annesi ve babası hakkında inanılmaz iftira atanlardan biride Hasan Akar’dır. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı bu kişiler hakkında Atatürk’ün hatırasına hakaretten dolayı ayrı ayrı soruşturma başlatılmış ve gözaltı kararı verilmiştir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlatmıştır. Kozan Atatürkçü Derneği Kozan Şubesi olarak bizde bu kişiler hakkında Atatürk’e ve hakaret etmekten dolayı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Tarih çarpıtılarak Mustafa kemal Atatürk’e iftira atmak yeni değildir. Atatürk Samsun’a çıkıp Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlattığından beri vardır. 1918 de Mondros Sözleşmesin’den sonra Anadolu’nun İngiliz-Fransız ve Yunan İşgali için işbirliği yapan Osmanlı Yönetimi ise işgale karşı Ulusal Kurtuluş  Savaşı’nı başlatmak ve Türk Milleti’ni uyandırmak için Anadolu’ya geçtiğinde  Atatürk ve arkadaşları hakkında  bakınız neler demişler.TARİHE BİR BAKALIM. Kurtuluş Savaşını engellemeye çalışan Padişah Vahdettin’in isteği üzerine Şeyhislam Dürrizade Abdullah Efendi yayımladığı fetvada ÖZETLE ”PADİŞAHIN İZNİ OLMADAN HALKTAN ASKER TOPLAYARAK YÜKSEK HALİFELİK MAKAMINA İHANET EDEN EŞKİYALAR  İLE REİSLERİ MUSTAFA KEMAL KATLEDİLMELİDİR.”  İngilizlerin baskısıyla 1920 yılında  İstanbul’da Divanı Harp Kurtulmuş  Ulusal Kurtuluş Savaşını başlatan Atatürk ve arkadaşları gıyaplarında yargılanmış başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,İsmet İnönü Kazım Karabekir,Fevzi Çakmak,Ali Fuat Cebesoy gibi öncü kadroların idamına karar verilmiştir.Padişah Vahdettin ve Damat Ferit Paşa tarafından tasdik edilen bu karar İngiliz-Fransız ve Yunan  uçakları ile Anadolu’nun işgal edilen ve edilmeyen yerlerine halkın üzerine atılmıştır.Böylece Ulusal kurtuluş Savaşı direncini kırmaya kalkışmışlardır. Adalet Bakanı Ali Rüştü ise ”Yunan ordusunun kazanması için dua ediniz.” İskipli Atıf Hocanın başında bulunduğu Teali-i İslam Cemiyeti’nin bildirisi ise  ”Kim Milliyetçilerle birlikte Yunan’a karşı giderse şeran kafirdir..Yunan Ordusu HALİFE’NİN ordusu sayılır” İçişleri Bakanlığı da yapan Ali Kemal ise “Avrupa ile başa çıkmayı asırlardan beri Asya’nın hangi kavimi başardı ki biz başaralım”

Sadrazam Damat Ferit Paşa ise ”Limanda yetmiş tane yabancı gemi varken, Kuvayii Milliye ayaklanmasından korkulmaz.” Dışişleri Bakanı Mustafa Şerif Paşa ise “Umumun arzusu,İngiltere tarafından idare edilmektedir.” Görülüyor ki Atatürk yalnızca işgalci devletlerle savaşmanın ötesinde onlarla işbirliği yapan Osmanlı yönetimi ile uğraşmış iç isyanları da bastırmıştır. Atatürk ve Silah arkadaşları 9 Eylül 1922 tarihinde Yunan Ordusunu ve sömürgeci düşünceyi denize dökmüştür ancak onların bıraktığı kalıntılar ne yazık ki günümüzde Atatürk düşmanlığını, Türk Milleti düşmanlığını devam ettirtmektedirler.Mustafa Armağan,Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar isimli kişilerde onlardan birisidir.

Bunlar karar tehlikenin sözcüleridir. Güneş balçıkla sıvanmaz. kafalarının içi örümcek ağı ile örülmüş yobazlara ve gericilere geçit vermeyiz.Atatürk’e saldırı Türk Milletine  saldırıdır.

 

Atatürk Devrim ve İlkeleri ışığı altında Cumhuriyet bilinciyle yetişmiş Kuvayii Milliye ruhuna sahip Büyük Türk Milleti içgüdüsel ve yürekten vatan sevgisi ile Millet sevgisi ile her türlü engeli aşma kudretine sahip olduğumuzu asla unutmayalım. Bu dünya var olduğu sürece Atatürk bütün maddi ve manevi eserleri ile yaşayacaktır ve yaşatacağız” ifadelerine yer verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,
TemaFabrika