Ticaret Odasından Basın Açıklaması

Ticaret Odasından Basın Açıklaması

Çevre Mühendisi Fatih Aydın AK Parti’den Aday adayı

Çevre Mühendisi Fatih Aydın AK Parti’den Aday adayı

Ruhi Gül AK Parti’den Aday Adayı

Ruhi Gül AK Parti’den Aday Adayı

Kozan’da Trafik kazası: 3 yaralı

Kozan’da Trafik kazası: 3 yaralı

Kamuoyu Baskısı Özgan’ı yeniden sahaya indiriyor!

Kamuoyu Baskısı Özgan’ı yeniden sahaya indiriyor!

Kozan Web Tasarım, Adana Web Tasarım, Kozan Yazılım, Kadirli Web Tasarım, Kozan İnternet Sitesi Kurdurma, Kozan Web Sayfası, Ceyhan Web Tasarım, Kozan Reklam, Kozan Grafik Tasarım, Kozan İnternet Sayfası Açma, Kozan Emlak Sitesi, Sağlık Ocağı Web Sitesi, Sağlık Ocağı Web Tasarım
54 yıllık Baymuş Köz Kahvesi marka oldu
  • Ana Sayfa » Ekonomi
  • 9 Haziran 2017 - 14:07:08
54 yıllık Baymuş Köz Kahvesi marka oldu

Kozan’dan Türkiye’ye açılan ve ilçemizi tanıtan gıda sektörüne yeni bir marka daha eklendi. Balı, süt ürünleri ve daha birçok ürünleri ile Türkiye’nin önemli oranda gıda ihtiyacını karşılayan Kozan’da gıda sektörüne közde kahve de eklendi. 54 yıldır Kozanlıların yanında hatırı olan ve nefis tadıyla kendine hayran bırakan Baymuş Köz Kahvesi paketlenerek marka haline gelip Türkiye’nin birçok […]

Kozan’dan Türkiye’ye açılan ve ilçemizi tanıtan gıda sektörüne yeni bir marka daha eklendi. Balı, süt ürünleri ve daha birçok ürünleri ile Türkiye’nin önemli oranda gıda ihtiyacını karşılayan Kozan’da gıda sektörüne közde kahve de eklendi. 54 yıldır Kozanlıların yanında hatırı olan ve nefis tadıyla kendine hayran bırakan Baymuş Köz Kahvesi paketlenerek marka haline gelip Türkiye’nin birçok şehrinde marketlerdeki reyonlarda yerini aldı. Marka haline gelen Baymuş Köz Kahvesi Kozan’dan tüm yurda toptan ve perakende ürün satışlarına başladı.

Kozan’da aşağı çarşıda uzun yıllar esnaflık yapan ve bölge halkı tarafından oldukça sevilen isimlerden biri olan rahmetli Bekir Baymuş’un torunu Mustafa Baymuş’un oğlu genç girişimci iş adamı Bekir Baymuş tarafından Aslanpaşa Mahallesi Hamam Sokak No:42/B adresindeki üretim tesisinde Baymuş Köz Kahvesinin üretimine başlandı. Ayrıca Baymuş Köz kahvesi Şubesi Hacıuşağı Mahallesi Yukarı Çarşı No: 70 adresinde şubesinden de temin edilebileceği öğrenildi.

Kozan, çevre il ve ilçelerinin yanı sıra tüm yurda Baymuş Köz Kahvesi’nin pazarlamasını yapan genç iş adamı Bekir Baymuş; “1963 yılından bu yana Kozan’da rahmetli dedem Bekir Baymuş tarafından közde kahve üretimi ve satışı yapılıyordu. Yerimiz aşağı çarşıdaydı. O yıllarda tabi oldukça lezzetli olan kahvemizi marka haline getiremediğimiz için açıktan satışını yapıyorduk. Ama artık ilçemize özgü közde Türk kahvesi lezzetini artık marka haline getirdik ve Baymuş Köz Kahvesi olarak tüm yurda pazarlamasına başladık. Kahvelerimizin ham maddelerini Brezilya’dan temin ediyoruz. Hammaddeler ülkemize geldikten sonra ve elimize ulaştığında odun ateşinde kavurmasını biz yapıyoruz. Kahveleri odun ateşinde kavurduktan sonra çeken firmalardan Türkiye’de birkaç tane var ve bunlardan birisi de biziz. Kavurduğumuz çekirdekleri son teknoloji kahve öğütme makinelerimizde el değmeden öğütüyoruz ve yine tam otomatik makinelerde aynı şekilde paketliyoruz.  Daha sonra kullanıma hazır halde olan kahve paketlerimizi kolilere yerleştirip dış pazara hazır hale getiriyoruz. Şuan üç kavurma, iki tane de paketleme olmak üzere toplam beş personel ile hizmet veriyoruz. Günde 100 gr’lık paketlerden ortalama 1000 paket kahve paketliyoruz. Yani günlük yüz kilo kahveyi işliyoruz. Şuan sade kahve üretiyoruz ancak ileride aromalı kahve üretimine de geçeceğiz. Yine kahvelerimizi normal paketlerde ve bir de hediyelik paketlerde olmak üzere iki çeşit paketlerde üretiyoruz. Hediyelik kahvelerimizi yüz gr’lık ya da isteğe göre 170 gr’lık hediyelik paketlerde üretiyoruz. Baymuş Köz Kahvesi olarak Kozan’da bir çok işletme ile çalışıyoruz. Adana, İzmir, Antalya, İstanbul, Ankara, Osmaniye gibi birçok illerde özel müşterilerimiz var ve şimdilik bu illere ürünlerimizin pazarlamasını gerçekleştiriyoruz ama talep arttıkça bizde Pazar payımızı genişleteceğiz. Kozan’ımızın lezzeti olan Baymuş Köz Kahvesi’ni ilçemizden tüm yurdumuza hatta yurt dışına pazarlamayı hedefliyoruz. Müşterilerimiz ürünlerimizi 0553 535 77 62 numaralı telefonumuzdan sipariş verebilirler yada www.baymuskahve.com, info@baymuskahve.com sitelerimizden ya da sosyal medyadan bizi takip ederek sipariş verebilirler. Hedefimiz Kozan’ımızın damak tadı olan ilçemize özgü közde Türk Kahvesini tüm yurdumuza ve dünyaya içirmektir.” Dedi.

 

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz